Wyciąg z liści papai – nadzieja w walce z rakiem?

Choroby nowotworowe stale są poważnym zagrożeniem dla naszego zdrowia i życia. Mimo długoletnich badań nie powstał jednej skuteczny lek, który uchroniłby przed rozwojem choroby. Niewłaściwa dieta oraz stres zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia raka, szczególnie gdy w rodzinie były już przypadki nowotworu. Można jednak domowymi sposobami obniżać ryzyko pojawienia się komórek rakowych.

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się wyciąg z liści papai, który pomaga na różne schorzenia oraz pomogą walczyć z rakiem. Papaja znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości od tysięcy lat. Napar w liści papai korzystnie wpływa na układ pokarmowy i trawienie. Ponadto pomaga w leczeniu stanów zapalnych i chorób immunologicznych. Nic więc dziwnego, że nazywana jest owocem aniołów. Papaja działa moczopędnie, dzięki czemu pomaga oczyścić organizm z toksyn.  Jednakże terapia z użyciem owoców papai jest całkowicie zabroniona kobietom w ciąży, gdy może doprowadzić do poronienia.

venusvi/bigstockphoto.com

venusvi/bigstockphoto.com

Ostatnie badania wykazują, że picie naparu z liści papai korzystnie wpływa na walkę z rakiem piersi. Regularne stosowanie tego naparu silne spowalnia rozprzestrzenianie się choroby.  Podobne wnioski dotyczą też terapii u chorych na raka macicy, płuc, wątroby, płuc oraz trzustki. Co ważne, ekstrakt z papai nie wpływa w żaden negatywny sposób na zdrowe tkanki. Badania naukowców wykazują, że wyciąg z liści papai aktywizuje układ odpornościowy do zwiększonej produkcji cytokin typu Th1. Jest to szczególnie ważne do poprawy aktywność limfocytów pomocniczych Th1, które są niezwykle ważne do likwidacji komórek nowotworowych przez sam organizm. Dlatego stosowanie tej rośliny w kuracji antyrakowej zyskuje coraz większe grona zwolenników i nie wykluczone, że w niedługiej przyszłości na stałe znajdzie się wśród produktów szczególnie zalecanym osoby o powyższym ryzyku zachorowania na nowotwór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.